What's happening in Japan?

15. ledna 2012 v 3:01 | Jiří Sýkora
Some crazy s**t.

Poslední dobou se nestalo nic, co by bylo opravdu hodné samostatného článku. Abych si trochu připoměl češtinu, přináším vám několik aktualit ze Dvou Knih.

Je to oficiální, je ze mě šílenec a půjdu do pekla. Jak jsem to poznal? Nejen že jsem si v knihkupectví koupil mangu, ale teprve za dvě hodiny mi došlo, co jsem to vlastně udělal. Nyní už mi nezbývá, než spáchat rituální sebevraždu tupým mečem, abych ušetřil rodinu i sebe hanby. Shed no tears for me, for my glory lives forever.

Dobře, konec patosu. Manga je opravdu jediným literárním žánrem, mimo obrázkových knih pro děti, kde jsou čínské znaky přepsané do hiragany, kterou už zvládnu přelouskat. Jsem tedy odsouzen se začlenit do řad těch japanofilních AFS studentů, pro které je Japonsko totéž, co pro obézní náctileté dívky po lobotomii Twillight (nyní by bylo záhodno vysvětlit pojem "japanofilní". rozhodně se nejedná z fleku o ty, kteří by se o Japonsko jen zajímali, ať už více či méně, občas jedli hůlkami, dívali se na anime nebo četli mangu. jedná se o ty, pro které je pobyt v Japonsku totéž, co pro čerstvou puberťačku bez hudebního sluchu a vkusu návštěva koncertu Justina Biebera. pokud se tím někdo ze čtenářů cítí uražený, věřte, že se nejedná o vás, since you have no freaking idea, co to sem přijelo za individua).
Na druhou stranu by to komiks nemusel být tak špatný, je to něco o démonologovi a exorcistovi. Then again, koupit si mangu na doporučení Novozélanďanky, ze které jste si předtím dvě hodiny utahovali na téma národních stereotypů, asi není nejpromyšlenější nápad.

V Japonsku teď panuje tuhá zima, což znamená teploty mezi nulou a pěti stupni Celsia. Japonci klepou kosu, já nostalgicky vzpomínám na české jaro, které je na tom teplotně asi stejně.
Trochu na kráse tomu ubírá fakt, že Japonci si zřejmě myslí, že ústřední topení je proti Kyotskému protokolu, nebo prostě not worth the effort. Tedy kadžá ze tří místností v domě, která je více či méně stále vytápěná (obývák, otoosanova pracovna a můj pokoj), má svůj vlastní přímotop na kerosin. Což praxi znamená, že každé tři dny jezdíme s kanystry k pumpě (třeba jen mě se od té doby, co jsem zjistil, jak se nastavuje teplota, zvedla spotřeba dvakrát a z pokoje mi zmizela námraza). Výjimkou je ta část koupelny, kde je umyvadlo a ručníky, která je vytápěna na elektřinu, ne tak ale oddělená místnost se "sprchou" (v uvozovkách, protože Japonci se sprchují na podlaze) a vanou, která je izolovaná snad ještě hůře, než zbytek domu (čtěte: má vlastní chlazení). Tam sice je přímotop na stěně, nicméně jeho duch stroje je zřejmě rasista a zapne se pouze v případě, ovládá-li ho Japonec.

Před týdnem jsme jedli rýži se sedmi druhy bylinek, která nám měla pomoci strávit novoroční hodování. Z nálože jídla na Nový rok mi těžce nebylo. Z bylinkové rýže už trochu ano.

Když se Japonce-studenta zeptáte, co dělal o Vánočních prázdninách, na rozdíl od Čecha-"studenta" vám neodpoví "válel jsem se doma", "jel jsem na hory" či "pařil jsem s kamarády", nýbrž "učil jsem se a chodil na kroužek". Vzhledem k tomu že to říkají zcela všichni, podle rozvrhu byly o prázdninách kroužky každý den (někdy i dvakrát) a že si hned po návratu do školy a začátku semestru napsali několik (rozumějte dva dny nonstop) testů. Japonsko dokáže být opravdu depresivní země.

A pokud by vám snad nikdo tvrdil, že Japonská kuchyně je zdravá a netlouste se po ní, nevěřte mu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Torapu Torapu | 15. ledna 2012 v 19:37 | Reagovat

pics or didnt happend

2 Itusa Itusa | 15. ledna 2012 v 23:29 | Reagovat

Na předodjezdovém soustředění nám to vtloukali do hlavy, ty jsi snad pozorně neposlouchal? :D
Půlka části programu nazvané "sex talk" byla naplněna pouze ujišťováním, že ztloustneme tak 5-10 kg a že je to normální :D...

3 Jiří Jiří | 15. ledna 2012 v 23:36 | Reagovat

Torapu: co konkrétně?

Itusa: tak víš co, on je ten sex talk jinej pro chlapy a ženský, nám vtloukali do hlavy, abychom si tam hlavně neudělali šikmooký dítě :D

4 Torapu Torapu | 16. ledna 2012 v 17:49 | Reagovat

A pokud by vám snad nikdo tvrdil, že Japonská kuchyně je zdravá a netlouste se po ní, nevěřte mu.

5 Itusa Itusa | 16. ledna 2012 v 21:08 | Reagovat

:D Tak pro každýho je asi důležitý něco jinýho... Ale to zmínili taky, to je pravda :). (ale překvapilo nás, že to bylo stylem "když už sex, tak bezpečně" místo "nedělejte to" :))
Btw, jedna holka co jede taky na rok schytala dívčí katolickou školu se zaměřením na kontaktní sporty, tak doufám, že já dostanu něco normálního :).

6 Jiří Jiří | 16. ledna 2012 v 23:16 | Reagovat

Torapu: tak to těě zklamu, vypadám pořád stejně, jen o něcco těžší :) stejně si myslím, že to je jen "high expectation asian scale", co ti vždycky ukáže víc, abys začal cvičit

Itusa: see, tohle je daný tím, jak se jaká agentura, respektive jaká země dívá na sex. až přijedeš sem, tak se dozvíš, že jestli něco takového spácháš, tak pojedeš domů :) a normálního? holka milá zlatá, to ses neměla hlásit do Japonska :D

7 Zurg Zurg | 18. ledna 2012 v 23:19 | Reagovat

Ta vánice, co dnes ukazovali v TV (že má bejt v Japonsku) .. máte taky u vás něco podobnýho? (jakože x metrů sněhu atp.) Nebo pořád v pohodě? :D

8 Jiří Jiří | 19. ledna 2012 v 10:23 | Reagovat

Zurg: jestli jo, tak zatím unikly mé pozornosti. Ale možný to je, menší míra zasněžení než "Sibiř" je mimo mé rozlišovací schopnosti :)

9 kompas kompas | 28. ledna 2012 v 15:57 | Reagovat

Přímotop na kerosin? Some crazy dieselpunk s**t it is. Mám zdá se v japonských reáliích ještě značné mezery, asi bych měl sledovat víc anime. Ačkoliv tam se většinou topí v nějakých předpotopních kamnech, pokud je to na vesnici, ve městě se to pro jistotu neřeší vůbec.

10 Jiří Jiří | 29. ledna 2012 v 23:59 | Reagovat

Když můžou mít Rusové kalkulačku na propan-butan, tak proč by Japonci nemohli mít kamna na petrolej.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama