"It's gonna rain!" "Thanks, Ollie."

5. září 2011 v 5:58 | Jiří Sýkora
Tajfun je kódové označení NATO pro třídu ruských ponorek 941 Akula, podmořských obrů o výtlaku 48 000 tun, což je více než dvojnásobek výtlaku třídy Ohio. Jedná se o největší ponorky všech dob - it's huge, it's russian, od ocasu po příď měří 170 metrů. Celkem mají dva 650mm torpédomety, čtyři 533mm a nesou 20 balistických raket. Pohání je hned dva jaderné reaktory. V historii bylo postaveno celkem šest ponorek třídy Tajfun, sedmá nebyla dokončena a nakonec skončila ve šrotu. V současnosti jsou tři ponorky odstavené, dvě kotví v Severodvinsku a jedna je využívána pro zkoušky.

Tajfun je také východoasijské pojmenování pro tropickou cyklónu. Jedna se právě přehnala přes Nagoyu. Musím říct, že mě krapet zklamala - tři dny tu foukal pořádný vítr, včera přišel pořádný slejvák. Dnes zatím ticho jako po pěšině. Nutno říct, že tajfun Japonce nijak nestresoval - byla přesunuta školní prohlídka, zavřela se okna a bylo. Tajfun není věc v Japonsku nijak vyjímečná, objevuje se tady tak šestkrát do roka.

Vzhledem k tajfunu se jako první z festivalů odehrál koncert školní kapely, protože ten se konal uvnitř. A to "kapely", asi in "kapely", tzn., že opravdu hráli, a to dobře, ne že polovina hru pouze předstírala, jak to známe z našich škol (ano, Mistře, bež se zahrabat, tyhle fakt nedáš).

Včera pro nás AFS připravila "Welcome party". Na 2, slovy "dva" studenty (plus jejich rodiny), se tu sešlo patnáct, slovy PATNÁCT dobrovolníků. Jak to vypadalo? Přišli jsme, představili jsme se, v trapém tichu jsme jedli jídlo nakoupené v supermarketu, pak jsme chvíli něco blábolili o našich vlastích, pak zase chvíli jedli, pak jsme dobrovolníky přestali bavit, takže si povyprávěli své životní příběhy, zatleskali si a šlo se domů.

Na závěr vtip:
Přijde dobrovolník do fiktivní agentury.
"Chtěl bych u vás dělat dobrovolníka."
"Dobře."
"A kdy mi začne školení?"
"Právě skončilo."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bebe Bebe | 6. září 2011 v 18:59 | Reagovat

Ale ne! Teď porušuješ podmínky z letáčku! Bereš jméno AFS nadarmo! Smažou tě a zavřou za trest do krabice!

2 Jiří Jiří | 7. září 2011 v 2:07 | Reagovat

Nah, teď jsem jenom cynik ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama